Σχολικοί Αγώνες Ποδοσφαίρου 2014

Εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας αποτελούμενη από μαθητές της Ε' και ΣΤ' τάξης, στους Σχολικούς Αγώνες Μίνι Ποδοσφαίρου Μαθητών και Μαθητριών Δημοτικών Σχολείων Νομού Αχαΐας, σχολικού έτους 2013-2014 (Αγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ).

Το τουρνουά διοργανώθηκε από την Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων (Ο.Ε.Σ.Α.) των Σχολείων Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σε συνεργασία με το τμήμα Φυσικής Αγωγής Ν. Αχαΐας.

Πιο συγκεκριμένα, στον όμιλο που συμμετείχε το σχολείο μας οι αγώνες διεξήχθησαν στις αθλητικές εγκαταστάσεις Da Luz Athlon Arena, την Πέμπτη 29 Μαΐου 2014.

Τα παιχνίδια διεξήχθησαν σε γήπεδα (7 Χ 7) και η κάθε ομάδα αποτελούνταν από δέκα (10) μαθητές ? τριες (επτά (7) βασικούς ? ές και τρεις ( 3 ) αναπληρωματικούς ? ές). Η ομάδα μας έπαιξε τρεις αγώνες, στους οποίους επικράτησε θριαμβευτικά και τις τρεις φορές.

Οι μικροί ποδοσφαιριστές μας κάτω από την καθοδήγηση των καθηγητών Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας Αντώνη Τσιμπουξή και Ανδρέα Μπετιχαβά, αγωνίστηκαν με πάθος και έφεραν τα εξής αποτελέσματα:

Δεμένικα -- 60ο Δημοτικό (β) 6 - 0
Ερυμάνθεια -- Δεμένικα 1 - 4
Χαλανδρίτσα -- Δεμένικα 1 - 2

Συγχαρητήρια, παιδιά! Μας κάνατε υπερήφανους!