• Σχολική Ζωή

Μαθητικό τουρνουά ποδοσφαίρου

Την πρώτη θέση στο «1ο Μαθητικό Τουρνουά Ποδοσφαίρου» στη Μεσσάτιδα κατέκτησε η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας, αποτελούμενη από μαθητές της Ε? και Στ? τάξης, αφού νίκησε στον τελικό την ομάδα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Οβρυάς με σκορ 7-2.

Το τουρνουά διοργανώθηκε από την Ένωση Συλλόγων Γονέων Μεσσάτιδας σε συνεργασία με την Δημοτική Ενότητα Μεσσάτιδας, στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Θύελλας Πατρών, το διήμερο 26 και 27 Μαΐου 2012.

Συμμετείχαν όλα τα σχολεία της Δημοτικής Ενότητας Μεσσάτιδoς. Συνολικά διεξήχθησαν 9 αγώνες με τη συμμετοχή των 6 Δημοτικών Σχολείων σε γήπεδα (7x7) και 3 αγώνες με συμμετοχή των 3 Γυμνασίων σε γήπεδο (11x11).

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Αθλητικού τμήματος του Δήμου Πατρέων.

Συγχαρητήρια, παιδιά! Μας κάνατε υπερήφανους! Και πρωταθλητές!