Τελευταία σχολική εκδρομή!

Την τελευταία εκδρομή για τη φετινή σχολική χρονιά πραγματοποίησε το σχολείο μας τη Δευτέρα 11 Ιουνίου. Οι μαθητές επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις της κατασκήνωσης Green Camp που βρίσκεται στα Λεχαινά του Νομού Ηλείας.

Εκεί είχαν την ευκαιρία να επιδοθούν σε διάφορα αθλήματα, όπως ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλει, καθώς και να παίξουν ξέγνοιαστα στην παιδική χαρά που βρίσκεται στο χώρο της κατασκήνωσης.

Επιπλέον, οι μικροί μαθητές έλαβαν μέρος και σε διάφορες ξεχωριστές δραστηριότητες που διοργάνωσαν οι υπεύθυνοι της κατασκήνωσης, όπως παιχνίδι του κρυμμένου θησαυρού, ζωγραφική, κατασκευή κοσμημάτων κ.α.

Η ηλιόλουστη μέρα και το αμείωτο κέφι χάρισαν σε όλους μας μοναδικές στιγμές, που σίγουρα θα θυμόμαστε για καιρό!