Γιορτή Χριστουγέννων

Οι μικροί μαθητές και μαθήτριες της Β? τάξης του σχολείου μας πρωταγωνίστησαν στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας, την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2012.

Κάλαντα, τραγούδια, θεατρικά, και φυσικά τα παιδιά, που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, όλα δημιούργησαν μια ιδιαίτερα χαρούμενη και γιορτινή ατμόσφαιρα.

Την επιμέλεια της εκδήλωσης είχαν οι δασκάλες των τριών τμημάτων της Β? τάξης, Αλίκη Κωστούλια, Μαρία Προσκεφαλά και Γεωργία Μανουρά.

Τη μουσική επιμέλεια είχε αναλάβει η εκπαιδευτικός της Μουσικής, Βασιλική Ρουμελιώτη, και τη σκηνοθετική καθοδήγηση η εκπαιδευτικός της Θεατρικής Αγωγής, Ανδριάνα Χαλκίδη.

Τέλος, η εκπαιδευτικός των Εικαστικών, Παναγιώτα Ρούσσου, φιλοτέχνησε τα σκηνικά των τριών θεατρικών της γιορτής. Οι μικροί πρωταγωνιστές μας ήταν εξαιρετικοί, γι?αυτό και το χειροκρότημα που δέχτηκαν ήταν ενθουσιώδες!

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!