Γιορτή Χριστουγέννων 2014

Οι μικροί μαθητές και μαθήτριες της Β' τάξης του σχολείου μας πρωταγωνίστησαν στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας, την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014.

Θεατρικά, κάλαντα, τραγούδια, και φυσικά τα παιδιά, που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, όλα δημιούργησαν μια ιδιαίτερα χαρούμενη και γιορτινή ατμόσφαιρα.

Την επιμέλεια της όλης εκδήλωσης είχαν αναλάβει οι δασκάλες των τμημάτων της Β' τάξης, Βασιλική Αναγνωστοπούλου και Ρένα Αλβανού.

Τη μουσική επιμέλεια είχε η εκπαιδευτικός της Μουσικής, Γεωργία Δημητρίου, και η εκπαιδευτικός των Εικαστικών, Παναγιώτα Ρούσσου, έκανε για άλλη μια φορά την εικαστική της παρέμβαση με τη βοήθεια των μικρών μαθητών και των Χριστουγεννιάτικων δημιουργιών τους. Αυτοί που ξεχώρησαν όμως ήταν οι μικροί πρωταγωνιστές μας, γι'αυτό και το χειροκρότημα που δέχτηκαν ήταν ενθουσιώδες!

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!