2η Μαθητική Χορωδιακή Συνάντηση

Ιδιαίτερη επιτυχία σημείωσε η 2η Μαθητική Χορωδιακή Συνάντηση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης με τίτλο "Μέσα από το τραγούδι...σμίγουμε", στην οποία συμμετείχε και η χορωδία του σχολείου μας.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 17 Απριλίου 2016 στο Συνεδριακό Κέντρο του ΑΤΕΙ Πάτρας και παρακολουθήθηκε από πλήθος κόσμου. Συμμετείχαν συνολικά 11 χορωδίες από σχολεία της Α/θμιας Εκπαίδευσης του Ν. Αχαΐας. Όλες οι ερμηνείες ήταν εξαιρετικές και οι μικροί μαθητές χειροκροτήθηκαν θερμά.

Δείτε παρακάτω τα τρία τραγούδια της χορωδίας του σχολείου μας, υπό την διεύθυνση του εκπ/κού Μουσικής, Αντώνη Αριστάρχου, καθώς και το κοινό τραγούδι, που είπαν όλες οι χορωδίες μαζί κατά την έναρξη της εκδήλωσης, υπό την διεύθυνση της Σχ. Συμβούλου Μουσικής, κας Σακκά Κυρίτση.

Πολλά πολλά συγχαρητήρια, παιδιά!

xorwdia2016